دکتر بیژن فروغ

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


تلفن کلینیک 66572220

نرم افزار تمرين درماني

سكته مغزي قابل كنترل است

درمان خار پاشنه

کلینیک دکتر فروغ

ورزش درمانی

اگر شما هم جزو گروهی هستید که تحرک زیادی ندارند و شغلشان بهگونهای است که باید در جای ثابتی بنشینند به این مطلب دقت کنید.مهم است که در طی یک روز کاری چندین استراحت کوتاه داشته باشید و از نشستن برای مدت بیش از یک ساعت اجتناب کنید. در طی یک روز کاری باید یک دوره نرمش کوتاه ( ۲ ۱ دقیقه ) هر یک ساعت و یک دوره نرمش طولانی ( ۵ ۳ دقیقه ) هر ۳ ۲ ساعت داشته باشید. نرمشهای زیر میتوانند باعث کاهش خستگی شما شوند و هریک از آنها را میتوانید در نرمش کوتاه یا نرمش طولانی خود استفاده کنید.

حرکت اول: در مقابل چهارچوب در یا در یک گوشه اتاق بایستید و هر دو دست خود را روی دیوار و بالاتر از سر خود قرار دهید. به آرامی به جلو خم شوید تا در قدام شانههایتان احساس کشیدگی کنید. ۳۰ ۱۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را میتوانید ۳ مرتبه تکرار کنید.حرکت دوم: در حالی که روی صندلی نشستهاید، دستهای خود را در پشت سر خود قلاب کنید. سپس آرام به عقب خم شوید و به سقف نگاه کنید. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید. انجام این حرکت چندیننوبت در روز توصیه میشود.

حرکت سوم: طوری بایستید که پشت شما رو به دیوار باشد و دستهای شما به دیوار بچسبند. تا جایی که میتوانید به آرامی بازوهای خود را به سمت بالا حرکت دهید، طوری که آرنج و مچ شما از دیوار جدا نشوند. این حرکت را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

تعدادی از تاثیرات درمانی ورزش اشاره میکنیم :
۱- ورزش منظم، باعث کاهش وزن افراد چاق و رسیدن به وزن متناسب می شود این موضوع فشار وارد بر کمر را کم کرده و باعث درمان کمردردهایی میشود که به خاطر اضافه وزن ایجاد شده اند.

۲- ورزش باعث بیشتر شدن انعطاف بدنی می گردد انعطاف بدنی ، توانایی حرکات در جهات مختلف را افزایش می دهد و کمردر های حاصل از خشکی کمر را درمان می کند.

۳- به وسیله ی ورزشهای مخصوص می توان عضلات شکم و کمر را تقویت کرد. عضلات قوی از ستون فقرات محافظت می کنند و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می نمایند عضلات نیرومند می توانند از دیسکهای آسیب دیده حفاظت کنند و کمردردهای حاصل از صدمات دیسک را درمان نمایند.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیبرنامه هفتگيكلينيك تخصصي پاموضوعات مطالبنوارعصب وعضلهاخباربيماريهاي مغز و اعصاببيماريهاي ارتوپدیطب سوزنيصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر