دکتر بیژن فروغ

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


تلفن کلینیک 66572220

نرم افزار تمرين درماني

سكته مغزي قابل كنترل است

درمان خار پاشنه

کلینیک دکتر فروغ

علل پوکی استخوان

بعضی از انواع بیماری ها، الکلیسم و مصرف طولانی مدت استروئیدها، مهمترین علل پوکی استخوان در سنین میانی عمر و در مردان مسن می باشد. رژیم های غذایی سخت و ورزشهای خیلی شدید می تواند منجر به پوکی استخوان در جوانان و زنان میانسال شود. بچه ها و نوجوانانی که تغذیه مناسب و تحرک کافی ندارند در معرض ابتلاء به پوکی استخوان هستند.

مسائل دیگری نیز وجود دارد که احتمال شیوع پوکی استخوان در آینده را افزایش می دهد. مثلاً بچه ها و بزرگسالان وقت بیشتری را در پشت کامپیوتر و جلوی تلویزیون صرف می کنند و کمتر به فعالیتهایی که با وزن اندازی بر روی اندامها همراه است ، می پردازند.

دخترای جوان به خاطر ترس از چاقی در سنین ۷و۸ سالگی از خوردن مواد غذایی لازم اجتناب می کنند و در زمان مهمّی که رشد استخوان صورت می گیرد دریافت مواد غذایی در آنها به خوبی صورت نمی گیرد، این مسئله در زنان و مردان بزرگسال هم به وفور دیده می شود که به علت جلوگیری از چاقی و کاهش شدید کالری دریافتی دچار کاهش ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای نوسازی استخوانها می شوند.

منبع:برگرفته از کتاب پوکی استخوان


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیبرنامه هفتگيكلينيك تخصصي پاموضوعات مطالبنوارعصب وعضلهاخباربيماريهاي مغز و اعصاببيماريهاي ارتوپدیطب سوزنيصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر