دکتر بیژن فروغ

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


تلفن کلینیک 66572220

نرم افزار تمرين درماني

سكته مغزي قابل كنترل است

درمان خار پاشنه

کلینیک دکتر فروغ

گزگز ران پا

Meralgia paresthetica

یکی از علل مشکل پا و اختلال ناحیه ران پا Meralgia paresthetica است این بیماری در اثر فشار روی عصب ناحیه ران ایجاد می شود که معمولا با شکایت ازیک اختلال مبهم و ناخوشایند در ناحیه ران همراه است واثبات آن از طریق معاینه بالینی و نوار عصب است البته نوار عصب در بعضی از موارد کمک کننده نیست . علائم در قسمت بیرونی ران ایجاد می شود معمولا یک طرفه است ولی دو طرفه نیز می تواند باشد.

گرفتگی در عصب lateral femoral cutaneos nerve of thigh می باشد که عصبی کاملا و خالص حسی می باشد و از کنار برجستگی بالایی و بیرونی جلوی لگی وارد ناحیه ران شده و حس ران را بوجود می آورد.

این بیماری در شغلهایی که ران در حالت خمیدگی قرار دارد شایعتراست مانند:مکانیکها ،آهنگران ،افرادیکه کار بستع بندی انجام می دهند.

در افراد چاق شیوع بیشتری داردو در کسانیکه کمربند را سفت می بندند شایع است و در جرلحیهای ناحیه شکم.و در دوران حاملگی و پس از زایمان شایع است.

درمان آن:کاهش وزن در صورت BMI بالاتر از 25. ورزش درمانی بخصوص استخر و سونا استفاده از داورهای Nsaidیا استروئیدی . لیزر درمانی تزریق استرویید در صورت عدم پاسخ به درمانهای رایج جراحی و آزاد سازی عصب


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیبرنامه هفتگيكلينيك تخصصي پاموضوعات مطالبنوارعصب وعضلهاخباربيماريهاي مغز و اعصاببيماريهاي ارتوپدیطب سوزنيصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر