دکتر بیژن فروغ

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


تلفن کلینیک 66572220

نرم افزار تمرين درماني

سكته مغزي قابل كنترل است

درمان خار پاشنه

کلینیک دکتر فروغ

ده عادت مضر براي سلامت خانمها

پوشيدن كفش پاشنه بلند:
خانمها براي زيبايي كفشهاي پاشنه بلند به سلامت خود لطمه زده و كفش استاندارد داراي پاشنه در حدو 2- 3 سانت امتناع مي ورزند .پاشنه هاي بلند موجب كوتاهي تاندون پشت پاشنه يا آشيل شده در د در قسمت پنجه را افزايش مي دهد و فشار پا را نامتعادل كرده و فشار روي زانو و كمر را افزايش مي دهد كه خود موجب كمردرد و زانو درد مي شود.اين نوع كفشهاي پاشنه بلند انگشتها را بد شكل نموده و انگشت چكشي در دارز مدت ايجاد مي كنند.

حمل كيفهاي سنگين:
حمل كيف ابتدا با وزن كم انجام شده ولي بتدريج با اضافه كردن اشيائ درون كيف وزن كيف افزايش مي يابد و فشار بر روي ناحيه گردن و كمر افزايش مي يابد.عدم تقارن در انتقال وزن و انحراف بدن ناخود آگاه به يك سمت دردهاي عضلاني ناحيه كمر و گردن وشانه را سبب خواهد شد.

خوابيدن در شرايط استفاده از لوازم آرايشي:
لوازم آرايشي و خوابيدن با آرايش باعث بسته شدن منافذ پوستي و پرخوني پوست شده و به تدريج به پوست صدمه مي زند و امكان تنفس پوست را كاهش مي دهند.

پوشيدن لباسهاي تنگ :
پوشيدن شلوار تنگ و يا دامن تنگ فشار روي اعصاب محيطي اطراف كمر را افزايش مي دهد و درد و خواب رفتگي در مسير عصب ايجاد مي كند.لباس زير تنگ نيز در 70 درصد خانمها گزارش شده است كه خود عاملي براي دردهاي عضلاني است.پيراهن هاي تنگ نيز بر ايجاد كمر درد و دردهاي شكمي موثر است.

ترس و اضطراب ازعدم موفقيت در زندگي زناشويي:
خانمها دو برابر آقايان در اين رابطه اضطراب دارند.

وسواس در شكل ظاهري:
مطالعات نشان مي دهد كه 90 درصد خانمها تمايل دارند در يكي از قسمتهاي بدن خود تغيير ايجاد نمايند جالب است در مطالعه اي كه روي خانمها كم وزن انجام شده بو 10 در صد آنها بر اين باور بودند كه وزنشان زياد است .به همين دليل است كه عمل جراحي بيني و زيبايي در ايران زياد است.عمل جراحي چشم در چين و كره رايج است.

خوردن احساسي:
زنان بر عكس مردان زمانيكه غمگين هستند از خوردن لذت مي برند .

اختلال خواب:
آ
ان كمتر از مردان مي خوابند و براي حل مشكل ديگران بيشتر از خواب خود مي زنند.

قرار دادن خود در ته ليست اهميت:
زنان به ديگران اهميت بيشتري نسبت به خود مي هند و تلاش مي كنند مشكلات ديگران را با هزينه كردن اولويتهاي خودشان حل كنند در واقع نوعي ايثار در زنان وجود دارد كه خارج از حد انتظار است اين ايثار با شكل منطقي به خود بگيرد.گرچه گاهي شكل ايثاري كه زنان از خود بروز مي دهند منجر به حفظ استحكام زندگي مي گردد.

به نظر شما دهمين عادت غلط خانمها براي سلامت خودشان چيست؟نظر بدهيد


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

كرمي [ 1391-03-08 ]
احتمالا دهمين عادت غلط ورزش نكردن و يا ورزش غير استاندارد است.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیبرنامه هفتگيكلينيك تخصصي پاموضوعات مطالبنوارعصب وعضلهاخباربيماريهاي مغز و اعصاببيماريهاي ارتوپدیطب سوزنيصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر